Fiziksel Terapiler - Güneş Çocuk

Güneş Çocuk : 0 532 713 58 98
Muayenehane : 0 530 134 90 88
İçeriğe git
Hizmetler
Çocuk ve ergenlerin öğrenme ve dikkat sorunları, depresyon ve kaygı bozuklukları, davranış problemleri, konuşma bozuklukları, otistik bozukluklar ve aile ile ilgili iletişim sorunlarında
Adres
Hasanpaşa Mah. Kehkeşan Sokak Konak Acıbadem Apartmanı No 24 / Kadıköy / İstanbul
info@gunescocuk.com
0 532 713 58 98 (0 216) 428 90 19
Fiziksel Terapiler...
Fizyoterpi

Çocukluk döneminde nörolojik, genetik ve metabolik hastalıklar motor-duyusal ve bilişsel yönden gelişim bozukluklarına neden olmaktadır. Motor gelişim için nörolojik ve kas-iskelet sistemi bütünlüğü içinde refleks gelişim, düzgün postür, yeterli kol-bacak ve gövde hareketleri, uygun kas tonusu, duyu gelişimi ve bilişsel seviye önemlidir. Motor gelişimin zamanında ve eksiksiz olarak tamamlanması çocuğun fonksiyonel bağımsızlığı, sosyal ve emosyonel gelişimi için gereklidir.
Fizyoterapinin amacı; kas tonunun düzenlenmesi, normal eklem hareketlerinin sağlanması, deformitelerin önlenmesi, denge reaksiyonlarının geliştirilmesi, motor aktivitenin düzenlenmesi, duyu-algı bozukluklarının tedavisi, anlaşılabilir konuşmanın öğretilmesi ve alt ve üst ekstremitelerin fonksiyonel kullanımının sağlanmasıdır.


Spor Terapisi (Psikomotorik Terapi)

Bedensel sağlık ve uygun fiziksel gelişme ruh sağlığının korunması ve iyi bir kişilik gelişimi açısından çok önemlidir.
Çocuklar spor yoluyla çevresini tanır, iletişim becerilerini geliştirir, kendine güveni artar ve sorumluluk bilinci gelişir. Psikolojik açıdan; kendini kontrol edebilmeyi, konsantre olabilmeyi, iradesini kullanabilmeyi, uygun başarı hedefi geliştirmeyi öğrenir. Araştırmalar, spor yapan gençlerin spor yapmayanlara oranla daha iyi beslendiklerini, şiddete daha az başvurduklarını ve insan ilişkilerinde daha başarılı olduklarını gösteriyor. Spor, çocuğu davranış problemlerinden, uygunsuz arkadaş ilişkilerinden, istenmeyen alışkanlıklardan koruyucudur.
Sporun psikolojik sorunların ve bazı zorlukların tedavisinde çok faydaları vardır

  • Çocukların dikkat becerilerini arttırır
  • Motor becerilerini geliştirir
  • Davranış kontrolü sağlamalarına yardım eder
  • Dürtüselliklerini azalaltır
  • Kaygılarının azalmasını sağlar
  • Keyiflerini ve özgüvenlerini arttırır
  • Arkadaş ilişkilerini arttırır
  • Kurumumuzda bahar döneminde bireysel ve grup sporları ile çocuğun ruhsal ve bedensel olarak desteklenmesi planlanmaktadır.
  • Dans Terapisi

Kişinin hareketleri, düşünce sistemini ve hislerini yansıtır. Dans terapisti kişinin farkındalığını arttırmaya, yeni hareket algıları oluşturmaya ve böylece duygularında ve sözel iletişiminde yeni iletişim mekanizmaları geliştirebilmesine yardımcı olur. Kişisel gelişim ve sosyal iletişimi destekleyen dans terapisi bire-bir seans ya da grup terapisi olarak sağlık, eğitim ve sosyal hizmet alanlarında, bu eğitimi almış lisanslı terapistler tarafından uygulanabilir.

Kurumumuzda bahar döneminde aynı zamanda profesyonel dansçı olan bir uzman psikolog tarafından bireysel ve grup dans dersleri ile çocuğun ruhsal ve bedensel açıdan desteklenmesi planlanmaktadır.
Soru ve Sorunlarınız İçin Bize Yazın
Posta adresinizi ekleyin sizinle iletişime geçelim!
Tasarım Ali İŞERİ
Buy Safely and Securely with
İçeriğe dön